środa, maja 18, 2022
   
Text Size

Z życia Koła Łowieckiego "Ponowa"

Witaj na stronie startowej

Porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

11 sierpień 2019 rok

Porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia

Członków Koła Łowieckiego nr 48 „Ponowa” we Włodawie:

  1. Otwarcie obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad WZ.
  3. Wybór przewodniczącego i sekretarza obrad.
  4. Odczytanie i zatwierdzenie porządku obrad.
  5. Zatwierdzenie protokołu z poprzedniego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
  6. Wybór Komisji Uchwał i Wniosków.
  7. Przedstawienie budżetu Koła na sezon 2019/2020.
  8. Zatwierdzenie budżetu Koła na sezon 2019/2020.
  9. Przedstawienie propozycji planu działalności Koła na rok następny, dyskusjai podjęcie uchwały w tej sprawie.

10. Uchwała w sprawie regulaminu zasad wydawania upoważnień do wykonywania polowania indywidualnego, zasad udziału w polowaniach zbiorowych, sposobu           i terminu opłaty wpisowego, zasad zagospodarowania pozyskanej zwierzyny i postępowania z trofeami.

11.  Przedstawienie projektów uchwał przez Komisję Uchwał i Wniosków, dyskusja.

12. Głosowanie nad przyjęciem uchwał przedstawionych przez komisję.

13. Komunikaty i ogłoszenia:

- w tym rozpatrzenie propozycji  myśliwych o przygotowanie i prowadzenie Książki ewidencji pobytu myśliwych na polowaniu indywidualnym w wersji elektronicznej,

- propozycje zorganizowania formy spotkania z okazji święta myśliwych Hubertusa,

- określenie bazy spotkań myśliwych celem wydawania odstrzałów.

14. Zakończenie obrad i zamknięcie NWZ.

 

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie odbędzie się dnia 11.08.2019 r. o godzinie 10.00 w siedzibie KŁ „Ponowa” w ADAMPOLU. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy serdecznie Koleżanki i Kolegów myśliwych oraz kandydatów. Regulamin obrad oraz porządek obrad zostaną umieszczone na stronie internetowej koła WWW.ponowa48.pl

Po zebraniu odbędzie się krótka narada z Gospodarzami łowisk.

 

XIX MISTRZOSTWA OKRĘGU PZŁ CHEŁM

W dniu 8 czerwca 2019 roku na strzelnicy w Kumowej Dolinie odbyły się XIX z rzędu Mistrzostwa Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie. Sędzią głównym zawodów wyznaczono kolegę Marka Kuszneruka. W zawodach brało udział  12 drużyn z kół łowieckich okręgu chełmskiego, łącznie 50 zawodników. Reprezentantami Koła Łowieckiego nr 48 „Ponowa” we Włodawie byli kol.: Jańczak Anna, Kazimierczuk Marek, Pączek Krzysztof, Pcion Jacek oraz Pituch Józef. Nasz skład już  kolejny raz nie zawiódł. Jacek Pcion uzyskał indywidualnie 422 pkt., Krzysztof Pączek – 418 pkt,. Anna Jańczak – 399 pkt., Józef Pituch – 383 pkt., a Marek Kazimierczuk – 282 pkt. W klasie powszechnej Jacek Pcion zajął II miejsce, w klasie mistrzowskiej Krzysztof Pączek zajął IV miejsce. Drużynowo w klasie powszechnej uzyskano 1103 pkt. co dało nam III miejsce  a w klasie open uzyskano 1223 pkt. i był to najlepszy wynik wśród drużyn okręgu dający I miejsce na podium i wyjazd na zawody krajowe. (Pcion, Pączek i Pituch) Ponadto dyplom oraz puchar za I miejsce Dian otrzymała Anna Jańczak oraz za I miejsce „senior+”  Józef Pituch.

Więcej: XIX MISTRZOSTWA OKRĘGU PZŁ CHEŁM

   

Ku pamięci Wiesława Kazimierczuka

6 lipca 2019 roku mija 25 rocznica nagłej śmierci podczas wykonywania polowania indywidualnego naszego kolegi WIESŁAWA KAZIMIERCZUKA. Ku pamięci przybliżamy historię tego polowania.

W nocy 6 lipca 1994 roku w obwodzie nr 62 na polach Konstantyn  kolega Wiesław Kazimierczuk, członek Koła Łowieckiego nr 48 „Ponowa” we Włodawie, udał się na polowanie na dziki. Pojechał własnym samochodem z kolegą Władysławem.  Na wysokim dębie była usytuowana wysiadka myśliwska. Było już po godzinie 22 gdy z półki tej pada strzał karabinowy. Kolega Władysław po usłyszeniu strzału udaje się  do strzelającego aby sprawdzić do czego oddano strzał i czy był on trafiony. Gdy obaj koledzy zeszli się razem zaczęli poszukiwać w owsie dzika do którego strzelał Wiesław. Baterie w latarkach kończyły żywot. Nagle Wiesław upada twarzą na ziemię, drugi kolega podbiega do niego, obraca na plecy i go podtrzymuje. Próbuje udzielić koledze pierwszej pomocy, reanimuje go. Jednak nie daje to żądanego rezultatu. Bardzo silny udar odbiera życie koledze Wiesławowi.  Nie mieli oni jeszcze wtedy telefonów komórkowych. Nie było jeszcze w naszym rejonie zasięgu sieci telefonii komórkowej. Udzielający pomocy natychmiast pobiegł do samochodu, nie było w nim kluczyków, ponownie wrócił i w kieszeni Wiesława znalazł kluczyki, zabezpieczył też jego sztucer zabierając ze sobą aby nie dostał się w niepowołane ręce. Dojechał do wioski i z telefonu stacjonarnego wezwał pogotowie ratunkowe. Przybyły na miejsce lekarz Andrzej P.  mógł jedynie stwierdzić zgon. Przy tak rozległym udarze nie było żadnej możliwości uratowania chorego. Natychmiast powiadomiono rodzinę, na miejsce przyjechał brat zmarłego, również myśliwy z tego koła. W dniu następnym w odległości około 50 metrów w zbożu znaleziono strzelonego przez kolegę Wiesława dzika. W miejscu tym znajduje się pamiątkowa tablica, którą założyli koledzy Władysław Z. i Tadeusz Ł. w imię pamięci zmarłemu na polowaniu koledze. Tylko dzięki tym kolegom i upamiętnieniu miejsca tablicą, pozostała pamięć o zmarłym tragicznie podczas wykonywania polowania koledze Wiesławie Kazimierczuku. Młodzi myśliwi wykonujący w tym miejscu polowanie widzą tablicę jednak nie znają jej historii. Może ten artykuł przybliży im informacje z dziejów historii naszego koła. (opracowano na podstawie wyjaśnień naocznego świadka)

 

Więcej: Ku pamięci Wiesława Kazimierczuka

   

ZAWODY 27-04-2019

W dniu 27 kwietnia 2019 roku na strzelnicy myśliwskiej w Chełmie odbyły się zawody strzeleckie o Puchar Ziemi Chełmskiej im. Zbigniewa Guziejko. Wśród 35 zawodników  trzech było z naszego koła łowieckiego. Byli to: Anna Jańczak, Jacek Pcion i Józef Pituch. Najlepszy wynik wśród wszystkich uczestników biorących udział w zawodach uzyskał Jacek Pcion z wynikiem końcowym 468 punktów. /krąg 90, oś 95, przeloty 45, zając 50, dzik 91, rogacz-lis 97/,   Pituch Józef uzyskał 408 punktów i zarazem I miejsce w klasie „senior+” a  Anna Jańczak 329 punktów, I miejsce  Dian. Zwycięzcy  otrzymali dyplomy i puchary.

 

Więcej: ZAWODY 27-04-2019

   

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

   

Strona 5 z 6

Warto zobaczyć:

Szacowanie szkód łowieckich


Sygnały Łowieckie

Migawka