środa, kwietnia 01, 2020
   
Text Size

POLOWANIE HUBERTOWSKIE

Zgodnie z wieloletnią tradycją myśliwską pierwsze polowanie „hubertowskie” otwiera sezon polowań zbiorowych. I tak w dniu 8 listopada 2015 roku w Adamkach przy domku myśliwskim zebrało się kilkudziesięciu myśliwych z Koła Łowieckiego nr 48 „Ponowa” we Włodawie.

Byli też naganiacze oraz stażyści koła. Polowanie poprzedziła uroczysta odprawa, której dokonał prezes Dariusz Korona. Najważniejszą częścią odprawy  była dekoracja kol. Tadeusza Popki Złotym Medalem Zasługi Łowieckiej oraz złożenie ślubowania przez nowych myśliwych. Byli nimi koledzy: Huzior Marcin, Huzior Robert, Pcion Jacek, Piskała Damian, Pituch Piotr, Torbicz Marek, Wasilewicz Patryk.

Przypomniano o zasadach bezpieczeństwa na polowaniach zbiorowych. Kol. Bernard Błaszczuk odczytał uchwałę Zarządu Koła o zorganizowaniu konkursu „lisiarza roku”

Następnie myśliwi i naganka podzieleni na trzy grupy poszli w las. Wykonano po cztery mioty w grupach. O godzinie 13,oo grupy wróciły na miejsce zbiórki. Święty Hubert okazał się być łaskawym. Na pokocie znalazł się jeleń cielak, sarna koza i dwa lisy. Królem polowania został kol. Jarosław Filipek. Przy ognisku opowiadano o wrażeniach z polowania i spożywano żurek, bigos i pieczony boczek.