czwartek, lutego 27, 2020
   
Text Size

Aktualności

XVIII MISTRZOSTWA OKRĘGU W STRZELANIU

W dniu 9 czerwca 2018 roku na strzelnicy myśliwskiej w Kumowej Dolinie odbyły się XVIII Mistrzostwa Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie. Pogoda znakomicie dopisała. Zarząd Koła Łowieckiego nr 48 "Ponowa" we Włodawie wyznaczył pięcioosobowy skład do uczestnictwa w zawodach. Reprezentantami koła zostali  Koleżanka i Koledzy: Anna JAŃCZAK,  Józef PITUCH, Krzysztof PĄCZEK, Jacek PCION i Kamil KORONA. Wyniki uzyskane przez kolegów ustanowiły naszą reprezentację jako pierwszą na podium w klasie otwartej, natomiast w klasie powszechnej miejsce czwarte. Z związku z powyższym nasze koło  będzie reprezentować Okręg Chełm w zawodach krajowych. Jest to wielki sukces zawodników z naszego koła, jakiego nigdy jeszcze nie odnotowano.

images/stories/09-06-18  2a.jpg

Więcej: XVIII MISTRZOSTWA OKRĘGU W STRZELANIU

 

POLOWANIE ZBIOROWE W PONOWIE 48

W dniu 5 listopada 2017 roku w Kole Łowieckim nr 48 Ponowa we Włodawie rozpoczęto sezon polowań zbiorowych. Bardzo ładna pogoda słoneczna przywitała myśliwych w łowisku. Zbiórkę zaplanowano przy domku myśliwskim w Adamkach. Na polowanie hubertowskie przyjechało 34 myśliwych w tym było 4 zaproszonych gości. Utworzono dwie grupy,  które poprowadzili koledzy Andrzej Kapluk i Andrzej Antoniszwski. Krótka odprawa, którą przeprowadził łowczy koła Lucjan Pełech i dwa ciągniki z przyczepami odjechały w łowiska. Na polowanie przybył jeden ze starszych kolegów koła Włodzimierz Megiel oraz tylko jedna z naszych Dian koleżanka Anna Jańczak. Przy domku pozostali koledzy Marek Kazimierczuk, który zadbał o ognisko i opał oraz  Witold Czupryński do pomocy  przy kuchni polowej z daniami na gorąco. Koniec polowania zapowiedziano na godzinę 13.oo. Obie grupy wróciły a bór darzył jedynie dobrą pogodą. Niestety nic nie pozyskano i nie było pokotu. Po zakończeniu polowania dwóch młodych adeptów złożyło ślubowanie, które odebrał prezes koła Dariusz Korona. Byli to: Naja Paweł i Horszczaruk Piotr, obaj nie są członkami naszego koła. Na zbiórce po polowaniu łowczy Lucjan Pełech zapoznał zebranych, jaka jeszcze zwierzyna i na jakich obwodach pozostała  do pozyskania. Skarbnik koła Bernard Błaszczuk odczytał protokół z wykonania odstrzału drapieżników w minionym sezonie. Pierwsze miejsce w ramach prowadzonego konkursu zajął kolega Radosław Neczaj, drugie Dariusz Semeniuk a trzecie Krzysztof Jakubiak. Przystąpiono do biesiady myśliwskiej. Gorące dania w kuchni polowej przygotowały Krystyna Korona i Maria Czaus. Był żurek, forszmak i herbata. Na stołach  rozstawiono również wędlinę  z dziczyzny. Dania były smakowite. Biesiada trwała do wieczora.

 

   

70 LAT KOŁA ŁOWIECKIEGO NR 48 "PONOWA" WŁODAWA

W dniu 21 października 2017 roku odbyły się uroczystości  70lecia Koła Łowieckiego nr 48 Ponowa we Włodawie. O godzinie 16.oo w kaplicy p.w. Św. Huberta w Suchawie ks. kanonik Stanisław Dadas odprawił mszę świętą za myśliwych. Poświęcono obraz oraz pomnik św. Huberta zaprojektowany przez Kolegę Krzysztofa Pączka i postawiony na placu kościelnym przy bramie wejściowej. O godzinie 17.3o  w Różance odbyły się główne uroczystości. Prezes koła Dariusz Korona  powitał zaproszonych gości. Odczytano historię koła łowieckiego. W części oficjalnej za współpracę z kołem dziękowali poszczególni wójtowie, Grażyna Kowalik z Hanny, Andrzej Ćwirta z Wyryk, Tadeusz Sawicki z Włodawy. Życzenia składali również komendanci placówek straży granicznej w Włodawy Janusz Wólczyński i Sławatycz Piotr Stupka. List gratulacyjny na ręce prezesa złożył również Komendant Straży Miejskiej Sławomir Borkowski.  Po tym prezes Okręgowej Rady Łowieckiej w Chełmie Marian Rudnik wręczył kolegom myśliwym przyznane przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich w Warszawie medale za zasługi dla łowiectwa. Najwyższym odznaczeniem łowieckim, złomem udekorowano Kolegę Tadeusz Niedźwiedzkiego, który pełni  funkcję wiceprezesa Okręgowej Rady Łowieckiej w Chełmie, złoty medal zasługi łowieckiej wręczono Koledze Lucjanowi Pełechowi, który jest łowczym w kole, srebrny medal zasługi łowieckiej otrzymali: Kolega Dariusz Korona, prezes koła, Kolega Andrzej Antoniszewski, sekretarz koła łowieckiego oraz Krzysztof Jakubiak. Na sali wyłożono kronikę koła łowieckiego w której można było dokonywać wpisów z okazji jubileuszu 70lecia . Biesiada myśliwska trwała do północy. Dla całości przygrywała kapela z Woli Uhruskiej.

 

   

ZAWODY SĘDZIÓW I INSTRUKTORÓW STRZELECTWA MYŚLIWSKIEGO

W dniu 30 września 2017 roku na strzelnicy myśliwskiej w Chełmie odbyły się zawody strzeleckie sędziów i instruktorów strzelectwa myśliwskiego oraz juniorów. Strzelano połowę konkurencji. Jedynym zawodnikiem zawodów strzeleckich z naszego koła był Kolega Józef Pituch. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Maciąg. Najlepszym wynikiem na strzelnicy było 211/250 punktów, a wynik ten uzyskał Kolega Józef PITUCH. Za zdobycie pierwszego miejsca otrzymał dyplom, puchar i nagrodę.

 

   

XXIII TURNIEJ CHMIELAKOWY 09-09-2017 W CHEŁMIE

 

Organizatorem turnieju był Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie. Zawody zostały przeprowadzone wg prawideł obowiązujących w Polskim Związku Łowieckim w pełnym wieloboju. Sędzią głównym był Marian Flis. Udział brało 70 zawodników. Klasyfikacje były następujące: indywidualnie w klasie powszechnej, indywidualnie w klasie mistrzowskiej, w klasie Dian, w klasie seniorów i w klasie wstępnej C.  W zawodach strzeleckich z naszego koła brali udział następujący myśliwi - zawodnicy: Anna Jańczak, Józef Pituch, Krzysztof Pączek i Jacek Pcion. Niżej wyniki uzyskane przez zawodników.

Miejsce

Nazwisko imię

Kl.

Krąg

Przeloty

Zając

Śrut

Dzik

Rogacz

Kula

Suma

44

Pcion Jacek

P

75

75

35

45

230

84

96

180

410

48

Pituch Józef

M

85

65

45

45

240

61

97

158

398

50

Paczek Krzysztof

M

85

65

45

50

245

48

80

128

373

64

Jańczak Anna

P

60

65

40

15

180

52

92

144

324

Koleżanka Anna Jańczak zajęła trzecie miejsce w kategorii  Dian, Józef Pituch zajął pierwsze miejsce w kategorii seniorów a kolega Jacek Pcion trzecie miejsce w kategorii wstępnej.

   

Strona 6 z 13