środa, kwietnia 01, 2020
   
Text Size

Aktualności

WYRYKOWSKI JARMARK LEŚNY

W dniu 21 sierpnia 2016 roku w Wyrykach gm. Włodawa zorganizowano "Wyrykowski jarmark leśny". Gospodarzem imprezy był Wójt Gminy Wyryki Andrzej Ćwirta. Mieszkańcy gminy Wyryki oraz sąsiednich gmin i Włodawy przybyli na tą uroczystość, która od lat cieszy się coraz bardziej większą popularnością.

Więcej: WYRYKOWSKI JARMARK LEŚNY

 

Kol. Czesław Wójcik w krainie wiecznych łowów.

W dniu 9 czerwca 2016 roku w godzinach rannych po ciężkiej chorobie do krainy wiecznych łowów odszedł Kolega Czesław Wójcik,(1932-2016) najstarszy nemrod Koła Łowieckiego nr 48 „PONOWA” we Włodawie, od połowy wieku członek spółdzielni Jedność Łowiecka a później Polskiego Związku Łowieckiego. Odznaczony Srebrnym Medalem Zasługi Łowieckiej oraz Medalem Zasługi dla Łowiectwa Okręgu Chełmskiego. Z zawodu leśnik, z zamiłowania myśliwy. Zawsze wesoły i koleżeński, niezapomniany gawędziarz ze słynnym powiedzeniem „murowane dziki”. Aktywny w łowiectwie do ostatnich chwil.

 

Więcej: Kol. Czesław Wójcik w krainie wiecznych łowów.

   

POLOWANIE HUBERTOWSKIE

Zgodnie z wieloletnią tradycją myśliwską pierwsze polowanie „hubertowskie” otwiera sezon polowań zbiorowych. I tak w dniu 8 listopada 2015 roku w Adamkach przy domku myśliwskim zebrało się kilkudziesięciu myśliwych z Koła Łowieckiego nr 48 „Ponowa” we Włodawie.

Więcej: POLOWANIE HUBERTOWSKIE

   

HUBERT OKRĘGOWY 2015 WE WŁODAWIE

24 października 2015 roku został zorganizowany po raz kolejny Okręgowy dzień św. Huberta. Tradycją corocznych spotkań z okazji św. Huberta jest ich organizowanie przez macierzyste  koła łowieckie z terenu poszczególnych powiatów wchodzących w skład chełmskiej okręgowej organizacji łowieckiej.

Więcej: HUBERT OKRĘGOWY 2015 WE WŁODAWIE

   

ZAWODY STRZELECKIE SĘDZIÓW I INSTRUKTORÓW STRZELECTWA MYŚLIWSKIEGO

W dniu 19 września 2015 roku na strzelnicy w Kumowej Dolinie w Chełmie odbyły się zawody strzeleckie instruktorów i sędziów strzelectwa myśliwskiego okręgu chełmskiego. W zawodach tych brało udział dwóch członków naszego koła łowieckiego koledzy Józef Pituch i Krzysztof Pączek.

 

Więcej: ZAWODY STRZELECKIE SĘDZIÓW I INSTRUKTORÓW STRZELECTWA MYŚLIWSKIEGO

   

Strona 9 z 13