piątek, kwietnia 16, 2021
   
Text Size

Aktualności

65 lat Koła Łowieckiego nr 48 "Ponowa" we Włodawie

Bardzo istotną dziedziną gospodarowania zasobami przyrodniczymi jest łowiectwo. W naszym kraju ochroną zwierzyny oraz zagospodarowaniem obwodów łowieckich zajmują się myśliwi. Zrzeszeni w kołach łowieckich społecznie prowadzą gospodarkę łowiecką na wydzierżawionych obszarach. Odpowiadają w pełni za szkody w rolnictwie wyrządzane przez zwierzynę, które pokrywają z własnych funduszy. Tereny, którymi się opiekują, to obwody łowieckie leśne i polne. Muszą być one odpowiednio zagospodarowane. Są na nich zlokalizowane poletka łowieckie, miejsca i urządzenia do dokarmiania zwierzyny, jak też do wykonywania polowania.

fot. W. Czeżyk

Więcej: 65 lat Koła Łowieckiego nr 48 "Ponowa" we Włodawie

 

Mistrzostwa w strzelaniu zarządów kół 2012

W dniu 1 września 2012 roku na strzelnicy Zarządu Okręgowego w Chełmie odbyły się mistrzostwa w strzelaniu dla zarządów kół macierzystych okręgu chełmskiego.

Więcej: Mistrzostwa w strzelaniu zarządów kół 2012

   

ZAWODY ZARZĄDÓW KÓŁ ŁOWIECKICH KUMOWA DOLINA 17-09-2011

W dniu 17 września 2011 roku na strzelnicy w Kumowej Dolinie w Chełmie zorganizowano zawody strzeleckie zarządów kół łowieckich i przewodniczących komisji rewizyjnych kół należących do okręgu chełmskiego. Startowały zarządy z dziesięciu kół. Nasze koło było reprezentowane przez kolegów Józefa Pitucha, Pawła Kunz, Annę Jańczak i Zbigniewa Czegusa. Szkoda, że zabrakło prezesa koła i głównego łowczego.

Strzelano połowę konkurencji normalnej. Kolega Pituch uzyskał 183 punkty i był najlepszym z naszych zawodników ale posiada on klasę mistrzowską i w kole jest najlepszym strzelcem. Kol. Pituch był reprezentantem komisji rewizyjnej koła i w ogólnej klasyfikacji komisji rewizyjnych zajął drugie miejsce.

 

Więcej: ZAWODY ZARZĄDÓW KÓŁ ŁOWIECKICH KUMOWA DOLINA 17-09-2011

   

WYSTAWA TROFEÓW ŁOWIECKICH POLESKIE DARZ BÓR od 9-02-2011 do 20-03-2011

Kol. Anna Jańczak jest członkiem Koła Łowieckiego nr 48 „PONOWA” we Włodawie, jest również Przewodniczącą Komisji Kultury Łowieckiej i Promocji Okręgowej Rady Łowieckiej w Chełmie. Dzięki jej pomysłowi i dużemu zaangażowaniu  zorganizowano właśnie taką wystawę łowiecką.

Więcej: WYSTAWA TROFEÓW ŁOWIECKICH POLESKIE DARZ BÓR od 9-02-2011 do 20-03-2011

   

Koliś Było Insze na Odpuście u Św. Antoniego - Błonia w Orchówku - 5 września 2010 r.

Pod takim tytułem odbył się festyn w m. Orchówek. Były różne konkursy i atrakcje. Między innymi zorganizowano konkurs wiedzy o łowiectwie wśród uczestniczącej młodzieży szkolnej. Konkurs przeprowadziła Kol. Anna Jańczak, jedna z Dian Koła Łowieckiego nr 48 „PONOWA” we Włodawie.

Więcej: Koliś Było Insze na Odpuście u Św. Antoniego - Błonia w Orchówku - 5 września 2010 r.

   

Strona 13 z 13